Dark Souls 2 - wat is de beste class, tips, stats, builds, beginners

Beginner of veteraan, onze tips over de classes van de game zijn voor iedereen nuttig.

Er zijn acht verschillende klassen in Dark Souls 2 waaruit je kan kiezen en ze zijn mooi verdeeld in drie grote categorieën: magiegebruikers, schild-en-zwaard gebruikers en de lichtvoetige twee-zwaarden gebruikers. Elk personage is perfect in staat om het spel op zijn manier uit te spelen maar de grote vraag is natuurlijk welke klasse het meest geschikt is voor jou. Wij hebben alle data van alle acht klassen verzameld. Je vindt hier alle sterktes en zwaktes en wat je ervan kan verwachten indien je ermee op pad zou gaan.

Als je jouw keuze liever baseert op een cijfers en rauwe data, dan kijk je best even naar de onderstaande vergelijking van alle sterktes en zwaktes van elk personage. Heb je liever wat meer achtergrondinfo, skip dan de tabel en ga verder naar de breakdown per klasse.

Dark Souls 2 stats

AfkortingStatEffect
Vig Vigor Verhoogt HP, Petrify Resistance
End Endurance Verhoogt HP, Poise, Physical Defense
Vit Vitality Verhoogt HP, Equipment Load, Physical Defense, Petrify Resistance
Adap Adaptability Verhoogt Resistances, Agility, Poise, Gif-schade
Str Strength Verhoogt HP, Guard, Aanvalsschade
Dex Dexterity Verhoogt HP, Aanvalsschade, Poison/Bleed, Physical Defense
Int Intelligence Verhoogt HP, Aanvalsschade, Poison/Bleed, Physical Defense
Fai Faith Verhoogt HP, Fire/Lightning/Dark/Bloedschade and Resistances, Verhoogt Casting Speed
Att Attunement Verhoogt HP, Attunement Slots, Casting Speed, Agility

Dark Souls 2 klassenvergelijking

ClassSoul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
Bandit1197113914182
Cleric141038411541210
Deprived1666666666
Explorer107691266557
Knight1312679118364
Sorcerer1156583714412
Swordsman124846916756
Warrior1276651511555

Bandit

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1197113914182

Als je graag aanvalt vanop afstand maar niet zozeer met magie wil bezig zijn, dan is de Bandit misschien wel iets voor jou. Hij kan omgaan met de boog en heeft een hoge dexterity. Komen ze te dicht naar jouw goesting kan je ze altijd afmaken met enkele vlugge messteken.

Aangezien de Bandit maar één punt in intelligence heeft, is het geen personage dat je moet gebruiken om een pure magiegebruiker te worden. Toch is het een goede keuze voor spelers die moeite hebben met kiezen tussen boog en zwaard.

Cleric

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
141038411541210

De Cleric kan gezien worden als een archetypische RPG-klasse en focust op het gebruik van magie om schade uit te delen en zichzelf te versterken. Specifiek gebruikt de Cleric Miracles en je begint het spel met een zeer handige helende spreuk alsook met een stevige knots. Ondanks de focus op magie kan je daar ook lelijk huis mee houden.

met de Cleric zou het eerste deel van het spel geen al te grote moeilijkheden mogen opleveren aangezien je sterke schade kan uitdelen en jezelf ook kan helen. Zorg er wel voor dat je algauw de miracle verkoper opzoekt en wat nieuwe spreuken koopt. Anders kan het zijn dat je wat achterop hinkt wanneer het spel moeilijker wordt.

Deprived

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1666666666

Dit is de klasse voor de dapperen, de koppige of de erg ervaren spelers. De Deprived start immers op level 1 in plaats van 12 en heeft daarnaast weinig van uitrusting of wapens bij zich. Je vindt gelukkig wel een dolk in het begin van het spel maar dat maakt het niet zodanig veel gemakkelijker.

Probeer zo snel mogelijk aan betere uitrusting te geraken als je dit personage doorheen het hele spel wil loodsen. Het uiteindelijke voordeel van deze keuze is dat je alle punten voor je stats zelf kan toekennen en dus geen punten verliest aan zaken die je niet nodig hebt

Explorer

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1666666666

Net zoals de Deprived is ook de Explorer geen gemakkelijker beginnersklasse. Je begint wel met heel wat intrigerende voorwerpen in je rugzak maar de prijs die je daarvoor betaalt, voel je in je stat punten.

Deze klasse is het best geschikt voor spelers die het spel al hebben uitgespeeld en een nieuwe, unieke uitdaging willen. Als je je met deze klasse in een gevecht stort, kijk dan op voorhand zeker eens welke items van pas zouden kunnen komen. Wees ook niet te roekeloos in het spenderen van deze fabricaties want eenmaal ze op zijn, zijn ze op.

Knight

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1312679118364

De Knight is een erg traditionele en vertrouwde RPG klasse. Hij heeft hoge Adaptability en heel wat meer HP dan de meeste klassen. Het is dus een goede keuze voor nieuwe spelers die een mêleeklasse willen waar ze nog enkele fouten mee kunnen maken zonder meteen afgestraft te worden.

Je zal waarschijnlijk gebruik willen maken van een zwaard en schild maar het loont evenzeer de moeite om te groeien en te oefenen met één gigantisch en krachtig wapen in beide handen. Dan rol je om de aanvallen te ontwijken en even later verschroeiend hard uit te halen met je tweehander.

Sorcerer

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1156583714412

Zoals je kan verwacht van de naam alleen al, is de Sorcerer de klasse voor spelers met magie in de vingers. De Sorcerer krijgt dan ook een boost in zijn intelligence stat.

Afstand speelt als magiegebruiker enorm in je voordeel maar het loont evenzeer de moeite om een dolk achter de hand te houden. Daarnaast zorg je er best ook voor dat je geregeld nieuwe spreuken leert.

Swordsman

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
124846916756

De Swordman is perfect voor spelers die graag met twee wapens aan de slag gaan. Hij krijgt een boost in schade alsook in dexterity.

Aangezien dit geen klasse is die gemaakt is voor de schildliefhebbers, is een juiste positie en snel ontwijken van levensbelang. Deze speelstijl is minder vergevingsgezind dan warrior of knight en daarom niet meteen de beste keuze voor nieuwe spelers. Het kan natuurlijk dat je wel van een uitdaging houdt en we ontkennen niet dat een Swordman spelen een unieke en spannende ervaring is.

Warrior

Soul LvlVigEndVitAdaStrDexIntFaiAtt
1276651511555

Sla je liever hard dan snel dan is de warrior op jouw lijf geschreven. Hij is gemaakt om een schild en zwaard te dragen en beiden goed te gebruiken in mêleegevechten. Bij deze klasse moet je wel goed je staminabalk in de gaten houden. Als je teveel aanvallen afweert met je schild, heb je al vlug niets meer over en dan ben je een vogel voor de kat. Steek daarom ook zeker wat punten in deze stat en niet enkel in strength.

Keer terug naar de inhoudsopgave van onze Dark Souls 2 walkthrough wiki.

Advertentie

Gerelateerde content

Verder op de site...

Reacties (0)

Sorry! De reacties op dit artikel zijn gesloten.

Verberg laag-scorende commentaren
Sorteer op
Thread