Als je op een link klikt en een aankoop doet, krijgen we mogelijks een kleine commissie. Lees ons redactiebeleid.

Mogelijk tekort aan Switch-consoles vanaf april

Door het coronavirus.

Volgens de economische website Bloomberg dreigt er binnenkort een tekort aan Switch-consoles in Europa en Noord-Amerika. De oorzaak is te zoeken bij de uitbraak van het coronavirus. Door dat virus zijn heel wat Chinese bedrijven nog steeds gesloten, waaronder een aantal toeleveranciers van Nintendo.

De productie van de Switch zelf verhuisde vorig jaar van China naar Vietnam, maar heel wat componenten komen wel nog steeds uit China. Voorlopig voorziet Nintendo zelf nog geen problemen en kan het de normale productievolumes aanhouden. Indien een aantal bedrijven gesloten blijven, kunnen er de komende maanden wel problemen ontstaan.

Volgens Bloomberg zouden er bij ons mogelijk tekorten ontstaan rond de release van Animal Crossing: New Horizons eind maart. De release van die game zal de verkoopcijfers van de Switch vermoedelijk een duwtje in de rug geven. Het is nog niet duidelijk of ook Sony en Microsoft problemen verwachten. Vorig jaar haalden immers verschillende consoleproducten een deel van hun consoleproductie weg uit China.

Onderwerpen in dit artikel

Volg onderwerpen en we e-mailen je wanneer we iets nieuws publiceren over dit onderwerp.  Beheer de instellingen voor je meldingen.

Over de auteur
Michiel De Coninck avatar

Michiel De Coninck

Nostalgicus

Michiel kijkt met veel nostalgie terug naar 'de goede oude tijd', toen de Sega Dreamcast nog hip was en DLC gewoon een expansion heette. Hij heeft verder een onverklaarbare voorliefde voor point-and-click adventure games.

Reacties