Uncharted: Golden Abyss Preview
Nu al een system seller!
Binnenkort zal Nathan Drake, de hoofdrolspeler uit de Uncharted reeks, verplicht in een go-kart moeten kruipen. Tot die conclusie kom je wanneer je de werkwijze van ontwikkelaar Naughty Dog doorheen de jaren analyseert. Elke reeks die ze tot nu toe ontwikkeld hebben komt steeds ten einde met een Mario Kart achtige game. Crash Bandicoot moest na drie toffe avonturen plaatsnemen in een voertuig in Crash Team Racing, en ook beste vrienden Jak en Daxter gingen na hun derde game richting het circuit in Jak X. Binnenkort zal Naughty Dog op de proppen komen met Uncharted 3: Drake's Deception, en daarna volgt er dus onvermijdelijk een luchtige racegame. Maar voordat we die pijnlijke gebeurtennis al dan niet moeten meemaken is er nog Uncharted: Golden Abyss voor de op de E3 fatsoenlijk onthulde PlayStation Vita.
Belangrijk om weten is dat niet Naughty Dog, maar Bend Studios aan het roer staat tijdens de ontwikkeling van deze titel. Dit is misschien meteen al een domper op de feestvreugde voor fans van de gevierde studio, maar eigenlijk is er geen reden om te treuren. Bend Studios was in het verleden namelijk al verantwoordelijk voor de crème de la crème binnen de catalogus van de PSP. Zo maakten ze eigenhandig twee sublieme Syphon Filter games voor de handheld, en wisten ze ook de Resistance reeks succesvol te vertalen richting de draagbare machine van Sony. In hoeverre ze erin zullen slagen om Uncharted, een van de grootste blockbusters van deze generatie, naar het kleine scherm te brengen mochten wij op de afgelopen E3 aan den lijve ondervinden.
Het verhaal van Uncharted: Golden Abyss zal zich nog voor de eerste game afspelen. De ontwikkelaar vertelde ons echter dat we het spel niet als een echte prequel mogen bekijken, maar eerder als een vertakking van de originele PS3-reeks. Wat dat precies wil zeggen kwamen we nog niet te weten, maar als Bend Studios toch een beetje trouw wil blijven aan de plotlijn wil dit dus zeggen dat Nathan Drake zo mogelijk enkel en alleen zijn oude vriend Sully kent. Er is met andere woorden nog geen sprake van de blonde Elena, maar misschien komen we in Golden Abyss wel te weten hoe Nathan de knappe Chloe ontmoet heeft.
Zoals je merkt is het op dit moment nog speculeren geblazen rond het verhaal van de draagbare Uncharted. Toch maken we ons op dit punt niet al teveel zorgen, gezien Bend Studios gedurende het productieproces nauw samenwerkt met Amy Hennig, de scriptschrijfster van de reeks. Waar wel gelukkig wel al een vroeg oordeel over kunnen vellen is de gameplay uit Golden Abyss. We gingen op de E3 aan de slag met een level dat zich vrij vroeg in het spel zal afspelen, en naar goede gewoonte loodsen we Nathan door een weelderige jungle heen.
Het eerste wat opvalt is dat Golden Abyss er op de Vita fenomenaal goed uitziet. Het prachtige OLED-scherm waarmee de nieuwe handheld uitgerust is helpt daarbij, maar ook het algemene ontwerp van de spelwereld en diens personages moet niet onderdoen voor de allereerste Uncharted game op de PS3. Je krijgt echt het gevoel alsof je door een dichtbegroeid tropisch woud loopt, waarin het licht op magistrale wijze doorheen het overhangend bladerdek schijnt. Schaduwen bewegen wiegend over rotsen, en een gigantische waterval geeft de illusie dat er waterdruppels op je gezicht spatten. Bend Studios laat met hun eerste game voor de Vita duidelijk zien dat de handheld van Sony een krachtpatser tot in de tiende graad zal worden.
Ook de aanwezigheid van twee thumbsticks – en vooral het gemis daarvan op de PSP – springt in het oog tijdens het spelen. Nathan laten lopen met de linker stick gaat uitermate soepel, terwijl de camera draaien met het exemplaar aan de rechterkant zo natuurlijk aanvoelt zoals dat op de PS3 het geval is. Bovendien lijkt het spel nu al uitgerust te zijn met een erg hoge framerate, wat ervoor zorgt dat Uncharted: Golden Abyss qua uiterlijk vertoon loopt als een trein.
We laten de visuele pracht even tot ons doordringen, om daarna aan de missie te beginnen. Deze bestond eruit om gewoon de omgeving te verkennen, en alle vijanden op onze weg neer te halen. Het eerste exemplaar staat rustig voor zich uit te staren, met zijn rug naar Nathan gericht. Door de thumbstick lichtjes naar voren te drukken sluipt onze held geruisloos naar zijn prooi toe, waarna we een vuistgevecht inzetten. Net zoals in de voorgaande Uncharted games kun je klappen uitdelen door op knoppen te drukken, maar de hardware van de Vita geeft je de optie om de knoppen te laten voor wat ze zijn.
De nieuwe handheld is namelijk voorzien van een touchscreen, en tijdens vuistgevechten kun je daarvan optimaal gebruik maken. Bij close combat zullen er namelijk pijlen op het scherm verschijnen, die corresponderen met de bewegingen die jij Drake kan laten uitvoeren. Zo voer je bijvoorbeeld een uppercut uit door met je duim naar boven te wrijven op het scherm. De touch controls voelden volledig op hun plaats aan, maar het leuke is vooral dat de ontwikkelaar je nooit verplicht om hier gebruik van te maken. Zo kun je zonder problemen de aangehaalde uppercut uitvoeren door op het scherm te wrijven, terwijl je de rest van het gevecht verderzet door knoppencombinaties uit je mouw te schudden.
Deze filosofie zagen we doorgetrokken worden toen we een rotswand gingen beklimmen. Je kunt zoals dat al altijd het geval was van punt naar punt hoppen door een knop in te drukken, maar ook hier kun je het klauteren aanvullen met touch controls. De ontwikkelaar geeft je namelijk de optie om als het ware met je vinger een te volgen klimpad voor Nathan te “tekenen”, dat hij dan zonder aarzelen zal volgen. Dat klinkt misschien als een kinderachtige manier om de held uit te hangen, maar opnieuw krijgt de speler de keuze in hoeverre hij gebruik wil maken van deze optie. Net zoals bij de vuistgevechten hanteerden wij tijdens onze speelsessie vooral een gezonde mix tussen het tekenen van een pad, en het springen met behulp van de knoppen. Het belangrijkste is echter dat, op welke manier je ook speelt, Golden Abyss zich zeer vlot laat besturen.
Nog zo'n unieke feature van de Vita die ten tonele komt in deze draagbare Uncharted game is de gyroscoop. Wanneer je al hangend over een klif moet springen richting een rotswand tegenover je, dan kantel je de handheld gewoon naar de kant waar je na je sprong terecht moet komen. Wanneer je het apparaat schuin in je handen hebt zie je Drake zijn arm uitsteken naar het laagste punt, en een druk op de knop - of op het scherm - zorgt ervoor dat hij naar de aangewezen richting zal springen. Opnieuw viel het ons op dat deze handeling verdomd logisch aanvoelde, en perfect past binnen de gameplay van een Uncharted game.
De demo liet ons gelukkig ook aan de slag gaan met wat wapentuig. De manier waarop je schiet en dekking zoekt is identiek aan hoe je het op een console zou doen. Er is een lichte lock-on gaande, en Nathan kan nog steeds vanuit een defensieve positie zijn handgun of AK47 leegpompen richting de vijand. Wanneer tegenstanders geraakt worden reageren ze waarheidsgetrouw op de inslagen van de kogels, en bovendien lijkt hun AI niet van de poes te zijn. Ze zoeken dekking achter alles wat ze kunnen vinden, en gooien wanneer het hen wat te lang begint te duren een granaat richting je locatie. Maar natuurlijk kun jij dat ook doen.
Een granaat gooien verloopt – opnieuw – aan de hand van de touch controls. Je trekt de pin uit het explosieve balletje, en geeft vervolgens met je vinger aan waar het ding terecht moet komen. Deze werkwijze voelde wat minder organisch aan, maar na enkele grandioze missers ging het al een stuk beter. De kust is veilig, en we laten Nathan door onze handheld van voor naar achter te bewegen slingeren aan een liaan. We springen eraf, en komen terecht bij een spiner gun. In de verte duiken een vijftal vijanden op, en we turen door onze scope om net evenveel headshots uit te delen.
Bend Studios laat ons gameplay zien uit Uncharted: Golden Abyss.
En opnieuw maakt de ontwikkelaar ons duidelijk dat de Vita een veelzijdige handheld is. Wanneer je door de scope van je geweer kijkt, is het hele scherm één groot mikpunt. Een afgevaardigde van Bend Studios laat ons weten dat we de Vita moeten bewegen om te mikken. We stellen ons voor dat het apparaat in onze handen een sniper gun is, en spotten na enkele centimeters naar links te bewegen een vijand. “Inzoomen doe je door met je vingers achteraan de Vita naar de randen van de handheld te bewegen”, laat men ons weten. Zo gezegd, zo gedaan – en inderdaad, door je vingers waarmee je de Vita achteraan vastgrijpt van elkaar weg te laten bewegen zoom je in. Eigenlijk voelt het meer aan alsof je de omgeving – en in dit geval het hoofd van ons slachtoffer - dichter naar je toetrekt. We jagen een kogel door z'n smikkel, en zoomen weer uit door onze vingers terug naar elkaar toe te bewegen. Geniaal gevonden, en het voelt bovendien niet al te gimmicky aan.
Vier headshots laten komt de demo tot z'n einde, en leggen we de Vita met een goed gevoel weer neer op de tafel. Bend Studios lijkt trouw om te gaan met het bronmateriaal dat Naughty Dog bedacht heeft, maar heeft er duidelijk voor gekozen om de reeks te verrijken door middel van de unieke mogelijkheden die de Vita te bieden heeft. De touch controls voelen volledig op hun plaats aan in Golden Abyss, en dat terwijl men je nooit zal verplichten om ervan gebruik te maken. Het eerste draagbare avontuur van Nathan Drake laat bovendien zien dat de Vita een krachtig beest is dat – met behulp van het heldere OLED-scherm – briljante beelden kan voortbrengen. Met enige voorzichtigheid durven we nu al concluderen dat Uncharted: Golden Abyss wel eens dé system seller zou kunnen worden waardoor de Vita het wat magere succes van de PSP zal gaan overtreffen.
Uncharted: Golden Abyss heeft voorlopig nog geen release datum, maar zal uiteraard pas in de winkelrekken te vinden zijn eens de PlayStation Vita eind 2012 het licht zit.
Zal je ook leuk vinden
-
Launch Diablo III niet zonder kleerscheuren 0
-
De middernachtlancering van Diablo 3 0
-
Treyarch: "Black Ops 2 heeft geen nieuwe engine nodig" 0
-
Gerucht: Guild Wars 2 verschijnt 28 juni 0
-
Waarschijnlijk (weer) geen The Last Guardian op de E3 0
-
Awesomenauts Review 0
-
Harley Quinn zoekt wraak in dit nieuwe DLC-pakket 0
-
Call Of Duty: Black Ops 2 documentaire 0
-
Diablo 3 voor dummies 1
-
Kingdoms of Amalur studio in de problemen. 0
-
Deprimerende The Last of US trailer 0
-
Releasedatum Tomb Raider reboot verzet naar 2013 0
-
Remedy zoekt talent voor de nieuwe generatie consoles 0
-
Papa and Yo developers diary 0
-
Double Fine opent PayPal account voor extra donaties 0






Reacties (0)
Sorry! De reacties op dit artikel zijn gesloten.